راهنمای استفاده از آفیسیو

ویدیوی 40 دقیقه زیر به شما کمک میکند تا کار با نرم افزار را آغاز کنید

به نام آفریدگار یکتا پیوستن شما را به خانواده آفیسیو تبریک گفته و خواهشمندیم موارد زیر را با دقت مطالعه فرمایید.
  1. نکته بسیار مهم این است که استفاده از آفیسیو به دلیل قابلیت های فراوان ممکن است در آغاز مشکل به نظر بیاید اما به شما اطمینان میدهیم تنها با استفاده از آموزش ها و تکرار و ممارست به سرعت به برنامه مسلط خواهید شد. مثل رانندگی که در آغاز بسیار مشکل به نظر می آید اما به مرور و با استفاده مداوم بسیار ساده میشود. به علاوه کارشناسان تیم پشتیبانی آفیسیو از طریق تیکت و در موارد اورژانسی از طریق تلفن پاسخگوی پرسش های شما میباشند.
همچنین ویدیوی آموزشی چهل دقیقه ای آغاز کار با آفیسیو را میتوانید در ادامه صفحه مشاهده فرمایید.
  1. مهم! پیش از هر چیز روی عنوان officio admin در گوشه بالا سمت چپ کلیک کرده و سپس تغییر گذرواژه را کلیک کنید و رمز عبور خود را تغییر دهید.
  2. مقالات مصور راهنما در دو سری مجزا مختص کارکنان و مشتریان به همراه آفیسیو برای شما نصب گردیده است و ویدیو های آموزشی آنها در حال ساخت میباشد. همچنین جهت دسترسی به مقالات آموزشی مختص ادمین از پایگاه دانش پنل مشتریان آفیسیو (my.officio.ir) استفاده فرمایید. پاسخ اکثر پرسش ها در مقالات راهنما موجود است لطفا پیش از ثبت هر نوع درخواست پشتیبانی، واژه های کلیدی پرسش خود را در بخش راهنما جستجو کنید. چنانچه پاسخ خود را نیافتید در مرحله بعدی با ورود به پنل مشتریان آفیسیو my.officio.ir یک تیکت پشتیبانی ثبت نمایید (یا پرسش خودرا به آدرس ایمیل support [AT] officio.ir ارسال نمایید). کارشناسان بخش پتیبانی بلافاصله کار شما را در نوبت انجام قرار میدهند. لطفا فقط برای موارد ضروری از چت سایت officio.ir و یا واتساپ +989033102727 و صرفا برای موارد اورژانسی مانند بازیابی بک آپ از تماس با تلفن پشتیبانی 02191691027 استفاده فرمایید.
  3. از برترین ویژگی های آفیسیو امکان اتصال آن به گوگل درایور و میزبانی فایل های اشتراکی پنل توسط سرورهای گوگل است. از مزایای این integration میتوان به بالا رفتن سرعت بارگذاری و بارگیری فایل ها، افزایش سرعت پنل به خاطر عدم وجود فشار میزبانی فایل ها، بالا رفتن امنیت هم برای بانک اطلاعاتی و هم برای فایل ها و نهایتا عدم نیاز به تهیه نسخه پشتیبان (بک آپ) از فایل ها اشاره کرد.  توجه : براساس توضیح بالا، پشتیبان گیری آفیسیو صرفا محدود به بانک اطلاعاتی (دیتابیس Database) و پنل بوده و شامل فایل ها نمیشود.  جهت سهولت کار، حساب کاربری گوگل مورد نیاز و تنظیمات و پیکربندی آن توسط کارشناسان آفیسیو پیش از تحویل انجام میپذیرد. با این حال آموزش مرحله به مرحله نحوه اتصال آفیسیو به Google Drive در پایگاه دانش پنل مشتریان موجود است برای بزرگوارانی که مایلند از حساب کاربری گوگل دیگری برای این امر استفاده نمایند. اما قویا توصیه میشود تغییری در این تنظیمات انجام نداده و از تداخل حساب کاربری خود با اطلاعات پنل نیز جلوگیری نمایید.
  4. لازم به ذکر است برای پیکربندی Recaptcha و ساخت حساب Pusher و پیکربندی اعلان مرورگر (Notification) نیز از همین حساب استفاده میشود.
  5. تنظیمات مربوط به ایمیل (SMTP) و همچنین Cron job نیز توسط کارشناسان آفیسیو پیش از تحویل انجام میپذیرد.
  6. از آنجا که بخش های مختلف سیستم به هم مرتبط میباشند (به عنوان مثال نمیتوان صورتحساب یا فاکتور ساخت بدون اینکه مشتری وجود داشته باشد) بهتر است از تنظیمات  شروع کنید. برای هر بخش از تنظیمات مقاله جداگانه ای در راهنمای ادمین واقع در پایگاه دانش my.officio.ir تهیه گردیده است اما عناوین ضروری در آغاز موارد زیر هستند: – در نخستین قدم به تنظیمات ماژول ها رفته و ماژول ها یا قابلیت هایی که از آنها استفاده نمیکنید را غیرفعال کنید. – از تنظیمات ظاهری پنل و بومی سازی شروع کنید و در صورت نیاز Recaptcha و (خریداران سری سازمانی) ورود با گوگل را فعال نمایید. – سپس تیم یا تیم های خود را ایجاد کنید. درصورت نیاز گروه های کاربری گوناگون نیز تعریف کنید تا بتوانید دسترسی گروه ها را کنترل نمایید. – دیگر بخش های تنظیمات را یک بار بطور کامل مرور کرده و با کمک مقالات آموزشی پیکربندی های لازمه را انجام دهید. مواردی مانند درگاه های پرداخت و پیامک یا قالب اعلان ها، وضعیت های وظایف، دسته بندی های تیکت و مشتریان و .. – اکنون به بخش مشتریان رفته و حداقل یک مشتری ایجاد کنید. همچنین میتوانید با استفاده از قابلیت import مشتریان خود را از سیستم های دیگر خروجی گرفته و در آفیسیو درون ریزی کنید. – حال میتوانید پروژه و سپس وظایف آنها را ایجاد کنید، کارهای شخصی را ثبت کنید و موارد فروش (کالاها یا خدمات) خود را ایجاد یا درون ریزی نمایید. – از اینجا به بعد انتخاب مراحل بعدی کاملا در اختیار شماست. میتوانید قالب های پروپوزال را ویرایش کنید یا صورتحساب جدید ایجاد کنید و یا ..

قویا توصیه میشود یک بار کلیه مقالات آموزشی ادمین را مطالعه فرمایید تا با محل قرارگیری هر بخش و اصول نرم افزار آشنا شوید.

به علاوه مطالعه صفحه قوانین و مقررات (Terms of Use) کاملا ضروری بوده و عواقب عدم مطالعه آن تنها متوجه خریدار محترم خواهد بود.

موفق باشید

قادر به مشاهده ویدیو نیستید؟